Společnost MCAE Systems děkuje za vaši návštěvu na MSV 2021

Společnost MCAE Systems děkuje za vaši návštěvu na MSV 2021

Před měsícem proběhla největší strojírenská událost v republice – Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně – na kterém řada firem každý rok představuje své novinky. Po roční pouze tak vznikl prostor pro to, ukázat i to, co se nestihlo v prvním „covidovém roce“. Stejně tak to měla i společnost MCAE Systems, přední dodavatel inovativních 3D technologií.

Kuřimská společnost MCAE Systems dominovala jednou z největších expozic v pavilonu F, kde představila řadu nových zařízení i aplikací z oblasti 3D tisku, 3D metrologie a CAD/CAM.

V sekci 3D tisku mohli návštěvníci vidět několik již známých technologií, a to jak 3D tisk z plastů s technologií FDM (Fused Deposition Modeling) a PolyJet, tak i těch novějších jako jsou SAF (Selective Absorption Fusion) nebo programovatelná fotopolymerizace P3.

S technologií PolyJet byly představeny novinky v podobě 3D tiskáren pro dentální a medicínské aplikace, pro 3D tisk z kompozitních materiálů nebo pro 3D tisk na látku.

3D tisk z kovů byl na stánku MCAE Systems zastoupený třemi typy technologií  – SLM (Selective Laser Melting), BMD (Bound Metal Deposition) a Binder Jetting. 3D tisk z kovů zde představil svou různorodost především v tom smyslu, že mohli návštěvníci spatřit malonákladový a velice detailní 3D tisk dílů, stejně jako velkoobjemový 3D tisk. Oba typy technologií slouží pro 3D tisk koncových dílů.

K vidění byly 3D tiskárny od partnerů Stratasys, MakerBot, Desktop Metal a Xact Metal.

Nechyběly ani novinky v oblasti 3D měření a metrologie. Společnost MCAE Systems nazála spolupráci se společností Zeiss a má v plánu distribuovat výkonnou výpočetní tomografii, kterou měla prozatím jen vyobrazenou na stěně stánku. Ze skenerů GOM byly k vidění ARAMIS pro optické měření deformací a testování materiálů, a automatizované měření GOM ScanCobot s 3D skenerem ATOS Q. Největší novinkou bylo kompaktní zařízení v podobě GOM Scan 1, což je lehký, mobilní a snadno použitelný skener pro rychlé měření malých a středních dílů. Velký zájem vzbudila i rozšířená realita pomocí softwaru SuPAR, určeného pro průmyslové podniky.

Robot KUKA živě obráběl karbonovou vrtuli pro dron, kterou MCAE Systems realizuje pro společnost Mejzlík. Programování probíhalo v nové verzi špičkového softwaru Tebis 4.1, který byl návštěvníkům prezentován i pro reverzní inženýrství.

Jako každý rok se MCAE Systems zúčastnilo Fóra aditivní výroby, kde vystoupili nejen zástupci společnosti, ale i zahraniční partneři a představili zde několik zajímavých případových studií, ve kterých hrál významnou roli 3D tisk.

Atmosféru letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu můžete nasát z videa ze stánku společnosti MCAE Systems.

  • autor:
  • MCAE Systems, s.r.o.


Mohlo by vás také zajímat



 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník