• Úvod
  • Odborné články
  • Seminář vstřikování plastů společnosti VELOX CMS přinesl zajímavé přednášky

Seminář vstřikování plastů společnosti VELOX CMS přinesl zajímavé přednášky

Seminář vstřikování plastů společnosti VELOX CMS přinesl zajímavé přednášky

Společnost VELOX CMS by vás ráda informovala, že 9. - 10. dubna 2019 v Hustopečích u Brna úspěšně proběhl již šestnáctý vzdělávací seminář pořádaný společností VELOX CMS s.r.o. ve spolupráci s Incoe International Europe. Semináře, na kterém vystoupilo sedm přednášejících s příspěvky na téma „prevence vad, řešení potíží, úspora nákladů a inovace“ pro vstřikování plastů, se zúčastnilo 51 zástupců výrobců plastových dílů, určených pro nejrůznější průmyslové oblasti.

Účastníci si vyslechli přednášky a následně měli možnost diskutovat na následující témata:

V úvodu prvního přednáškového bloku seznámila Ing. Kamila Šperková z pořádající společnosti  účastníky s možnostmi použití čisticích granulátů při údržbě a čištění vstřikolisů a s jejich prospěšností v provozu i ekonomice výroby.

Ing. Rostislav Kadlčík ze společnosti PRIMA BILAVČÍK s.r.o. ve své přednášce týkající se 3D procesu korekce dílců představil novou generaci měřicích strojů, které kombinují počítačovou tomografii s přesným kontaktním nebo optickým senzorem. Tato technologie nabízí vysoce přesné měření funkčních rozměrů a kalibračních bodů a trojrozměrnou digitalizaci plastů.

Aplikovaná reologie pro vstřikování byla prezentována prof. Ing. Martinem Zatloukalem, PhD.DSc.  z Centra polymerních materiálů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Kromě modelace toku polymerních tavenin a vysvětlení příčin jejich nestability, byly diskutovány zdroje problémů při zpracování a možnosti jejich řešení  - například jev tiger stripes.  

Ing. Vlastimil Holčák zastupující SONAVOX CZ s.r.o. se ve svém příspěvku věnoval častým chybám a opomíjení souvislostí při nastavování parametrů vstřikování. Upozornil na oblasti a body výrobního procesu, ve kterých k chybám nejčastěji dochází a uvedl jejich příčiny jak technického rázu tak způsobené lidským faktorem. Nastínil možnosti předcházení chyb ve výrobě a poruch strojního zařízení, nejenom dodržováním technologického postupu ale i vhodným čištěním a správnou údržbou.

O výhodách a nevýhodách elektrických a hydraulických vstřikovacích strojů hovořil pan Václav Vávra z firmy FANUC Czech s.r.o., přičemž se zaměřil především na porovnání vstupních a výrobních nákladů.

Bc. Petr Vaňhara z VELOXu CMS s.r.o., prezentoval použití flexibilních materiálů pro vstřikování, konkrétně produktu TPU, jeho zpracování, aplikace a použití v praxi. Dále se zaměřil na mechanické vlastnosti tohoto materiálu a jejich změny v závislosti na skladování, vlhkosti vzduchu a dalších podmínkách, včetně možnosti eliminace těchto negativních vlivů sušením či použitím předsušeného TPU ve speciálním balení, které má VELOX CMS v nabídce.

Přednáškové bloky zakončili pánové ze společnosti INCOE International Europe. Ing. Jan Sedlák příspěvkem o použití patentovaného řešení OPTI-FLO pro rovnoměrné plnění kavit od dvounásobných až po vícenásobné horké vtoky. Ing. Ladislav Gutt pak doplnil tuto spíše teoretickou část o konkrétní praktické zkušenosti s problémy, se kterými se setkává u svých zákazníků.

Večerní hodiny byly vyhrazeny společnému rautu, během kterého účastníci, přednášející i organizátoři měli možnost spolu pohovořit, pobavit se i odreagovat při soutěži s vinařskou tematikou.

Těší nás stálá obliba této již tradiční akce. I tentokrát byly reakce převážně kladné, přičemž všichni zúčastnění by seminář doporučili svým kolegům. Účastníci byli velice spokojeni nejen s organizací akce, ale především pozitivně vnímali všechny přednášející, jejichž celkové hodnocení se pohybuje mezi 1,3 a 1,8.

Budeme rádi, když nám zachováte i nadále přízeň a budeme se s Vámi moci setkat na následujícím semináři, na který Vás tímto co nejsrdečněji zveme. Bude se konat v termínu 12. – 13.11.2019 a bude věnován extruzi.

  • autor:
  • VELOX – An IMCD company


Mohlo by vás také zajímat



 

Nejnovější inzeráty

Plastikářský slovník